Nowa strona intenetowa

Dyrektor szkoły informuje, że od soboty 7 kwietnia 2018 r. zostanie uruchomiona nowa szata graficzna strony internetowej. Dotychczasowe materiały będą dostępne w archiwum.

Dzień Chemii - relacja

27 marca 2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty z innowacyjnej techniki SSC (Chemia w Małej Skali) prowadzone przez wykładowców zajmujących się dydaktyką chemii. Uczniowie otrzymali własne zestawy doświadczalne oraz karty pracy, dzięki czemu każda osoba mogła poczuć się chemikiem, podążając za instrukcjami pani Justyny i pana Jakuba. Uczniom klas VII przedstawili np. ogrzewanie manganianu potasu i działanie magnezu na roztwór kwasu chlorowodorowego. W klasach II i III gimnazjum wykonano m.in. miniaturki urządzeń do procesu destylacji. Oczywiście podczas żadnej lekcji chemii nie mogło zabraknąć ognia, który robił największe wrażenie w trakcie reakcji. Zajęcia przebiegały niezwykle sympatycznie, wesoło, ale z zapewnieniem bezpieczeństwa.

Wykładowcy z Torunia w auli pokazali również uczniom chemię w dużej skali. Pokazy były spektakularne.

 

Podczas Dnia Chemii, przeprowadzając efektowne eksperymenty, uczniowie mogli przekonać się, że chemia jest niezbędną dziedziną naszego życia.

 

Dziękujemy p. Annie Ćmil za koordynowanie całym przedsięwzięciem.

English Day 2018 - relacja

English Day 2018 - relacja

W środę 28 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole ‘English Day- Spring is here’. Atrakcjami dnia były konkursy i zabawy dla publiczności.

W konkursie Karaoke Contest uczniowie śpiewali piosenki o wiośnie ;). Jury wybrało trzy najlepiej zaprezentowane piosenki. W szkole podstawowej były to: solistki Amelia Kurantowicz i Daria Muszyńska oraz trio Amelia Jurewicz, Kornelia Przekwas, Pola Słaby. W gimnazjum: duety Oliwia Górnicka i Weronika Dudarewicz oraz Natalia Gronowska i Martyna Matczak, a także zespół  Cała Klasa III A. Serdecznie gratulujemy wspaniałych występów!

Dużą popularnością cieszył się konkurs na najlepsze przebranie Fancy Dress Show, w którymuczniowie zaprezentowali swoje stroje w stylu ‘Spring 2018’. Duża szóstka za kreatywność i wyczucie stylu :)

Uczniowie zmierzyli się również z łamańcami językowymi Tongue Twisters- ochotnikom gratulujemy umiejętności i odwagi!

W Eat It Up Café, kafejcewspaniale przygotowanej przez klasę VIa,  można było zakupić pyszne hot-dogi, gofry,  tosty i inne przekąski. UWAGA! Cały dochód zebrany podczas English Day- 390zł został przeznaczony na zakup karmy i akcesoriów dla zwierząt z przytuliska w Budnie, które zostały przekazane przez uczniów VIA wraz z wychowawczynią zaraz po imprezie!

Składamy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowane słodycze oraz dla pań Magdaleny Jurczak, Marty Osińskiej, Joanny Makowskiej. Dziękujemy uczniom obsługującym imprezę- Gosi , Natalii, Czarkowi, Julianowi oraz Marcie- GREAT JOB!

Koordynacja imprezy - Magdalena Bielczuk

b_200_150_16777215_00_images_English1.jpgb_200_150_16777215_00_images_English2.jpgb_200_150_16777215_00_images_English3.jpg

 

Warsztaty Wielkanocne

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazać młodemu pokoleniu.

W ostatnich dniach dzieci z klasy III c  wraz z nauczycielką Ewą Jakubowską wykonywały ozdoby na wielkanocny stół. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem ozdabiali gliniane jajka, baranki i zajączki. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą.

 

b_200_150_16777215_00_images_2017-2018_warsztaty_swiateczne_IMG_0461.JPG   b_200_150_16777215_00_images_2017-2018_warsztaty_swiateczne_IMG_0468.JPG   b_200_150_16777215_00_images_2017-2018_warsztaty_swiateczne_IMG_0471.JPG

 

Za pomoc w przygotowaniu Warsztatów Wielkanocnych dziękujemy pani Krzysztofie Tomaszewskiej.

 

Życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

 

Mistrz kaligrafii - konkurs

Konkurs kaligrafii dla uczniów klas I-III pn. MISTRZ KALIGRAFII” – regulamin

 

Celem konkursu jest:

· rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania,

· rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania,

· rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

· kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju,

· odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

 

Wychowawcy klas I - III wyznaczą do końca kwietnia po 3 reprezentantów w wyniku eliminacji klasowych.

 

Konkurs odbędzie się w dniu 9 maja 2018 r. o godzinie 9:00 w świetlicy szkolnej.

 

W ramach zadania konkursowego uczestnicy na przygotowanych przez organizatora kartkach będą wykonywać następujące zadania:

 

*ołówkiem uczniowie klasy I 

-kaligraficzne przepisanie fragmentu zaproponowanego tekstu,

-odwzorowanie szlaczków wg wzoru;

 

*ołówkiem/ piórem uczniowie klasy II

-kaligraficzne przepisanie fragmentu zaproponowanego tekstu,

-odwzorowanie szlaczków wg wzoru;

 

*piórem uczniowie klasy III

-kaligraficzne przepisanie fragmentu zaproponowanego tekstu,

-wykonanie ozdobnych inicjałów własnego projektu.

 

Na konkurs uczniowie winni zgłosić się z własnym ołówkiem lub piórem do pisania. Będzie obowiązywać zakaz używania korektorów i gumek.

 

Oceny prac dokona powołana przez dyrektora szkoły komisja, która uwzględni: ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, ład, prawidłowe rozmieszczenie tekstu,  poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, właściwe łączenie liter, równomierne położenie liter. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpi w dniu konkursu.

 

KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA UPOMINEK!!!

 

Organizator: Izabela Karasiak

Wycieczka do Grodna

W dniu 21 marca 2018 r. odbył się pierwszy wyjazd do Europejskiego Centrum Rozwoju Wsi w Grodnie na "Niezwykłą lekcję przyrody". Tematem zajęć było poznanie przyrody wszystkimi zmysłami ( węch, wzrok, słuch, dotyk, smak ). Uczniowie klasy VA oraz VB pod opieką fachowców mieli wiele zadań do wykonania na łonie natury Wolińskiego Parku Narodowego. Uczestnicy lekcji mieli również zajęcia w laboratorium wyposażonym w profesjonalny sprzęt badawczy. Całość zakończył spacer edukacyjny po plaży. Uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające specjalność  Tester Zmysłów. Szkoła nawiązuje współpracę z ośrodkiem, stąd inne klasy również odwiedzą i doznają powiewu świeżości oraz rozmaitości po spędzeniu dnia w pięknym otoczeniu z wykwalifikowaną kadrą.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

b_200_150_16777215_00_images_grodno1.jpgb_200_150_16777215_00_images_grodno2.jpgb_200_150_16777215_00_images_grodno3.jpg